EN

 

 

WELL-KNOWN RESTAURANT

Deer Restaurant

 

restaurant

The Deer Restaurant is a guaranteed unforgettable gastronomy experience.

Jiří Eberl, the chef, with his team prepare the renowned dishes from unique seasonal ingredients and pays close attention to a precise execution of the menu consisting of both Czech and international cuisine. The restaurant is a venison specialist and is well known for its high quality cuisine, modern and artistic presentation, professional service and a beautiful setting.
 

 

CORPORATE EVENTS AND CATERING

We want all our customers to be absolutely satisfied, so we take special care to sensitively address all your needs. This also applies to the planning of private events, parties and meetings. You may book our hotel restaurant atrium, or the entire restaurant seating 70 people. We are professionals and can satisfy even the most demanding clientele.

voucher

GIVE A GASTRONOMICAL EXPERIENCE

Give more then gastronomical experience in Deer Restaurant. We have the Gift vouchers in amounts: 2.000 CZK, 3.500 CZK and 5.000 CZK.

Dvoulůžkové apartmá v centru Prahy se 3 patry, vířivkou a terasou Dvoulůžkové apartmá v centru Prahy se 3 patry, vířivkou a terasou Dvoulůžkové apartmá v centru Prahy se 3 patry, vířivkou a terasou
 

LUXUS PROSTORU A POHODLÍ

Luxusní apartmá Deluxe poskytuje velký prostor oddělenou obytnou částí s psacím stolem a částí spací s postelemi velikosti Queen nebo Super King.

  Exoticky vyzdobené dvoulůžkové apartmá pro dva v centru Prahy  

DVOULŮŽKOVÝ POKOJ PRO 3

Hotelový pokoj typu Deluxe je možné rozšířit o pohodlnou přistýlkou v obývací části. proto zde strávíte svůj pobyt v maximálním pohodlí.

  Iron Gate nabízí hotelové pokoje s freskami a malovanými stropy  

JEDINEČNÝ ZÁŽITEK

Dvoulůžkové pokoje Deluxe jsou elegantní a část z nich je zdobena historickými freskami či ručně malovanými stropy. Kus umění najdete i v drobných detailech. Sedněte si a rozhlédněte se kolem, třeba s dobrou kávou.

  Na pokoji Deluxe suite si můžete připravit kávu a čaj
 

BOHATÉ SNÍDANĚ V CENĚ

Každé ráno se můžete posilnit bohatou snídaní podávanou formou buffetu. Pečivo pečeme každý den čerstvé ve své vlastní pekárně.

  Špičkový hotelový servis hotelu Iron Gate  

5 HVĚZDIČKOVÝ SERVIS

Hotelový servis oceňují hosté hotelu maximálním hodnocením. Obraťte se na nás, rádi učiníme Váš pobyt jedinečným.

Dvoulůžkové apartmá v centru Prahy se 3 patry, vířivkou a terasou Dvoulůžkové apartmá v centru Prahy se 3 patry, vířivkou a terasou Dvoulůžkové apartmá v centru Prahy se 3 patry, vířivkou a terasou

 

 

HOTEL

ON PREMIUM LOCATION

If it is your first visit to Prague, you will not find a better location then ours! Hidden in the quiet cobblestone streets of the picturesque Old Town, we enjoy having all of Prague´s major attractions within walking distance. The Old Town Square is only 2 minutes away on foot!

auto

Parking

We offer private parking for 500 CZK per day, valet service included, when reserved directly through our website.

pěší zóna

Pedestrian zone

Our hotel is located in pedestrian zone. Please contact our reception for valet parking.

mhd

Public transportation

Metro station Můstek line A is 4 minutes walking distance. The nearest tram station Narodní třída is 7 minutes walking distance with lines 6,9,18 and 22.

Iron Gate Hotel Suite

Address

Michalská 19, 110 00 Prague 1 - Old Town
Czech republic 
GPS: 50°05'09.2"  N 14°25'11.3"E

Contact

Phone: +420 225 777 777
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Irongate hotel - facebook Irongate hotel - Instagram

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.